نحوه ایجاد عادت مطالعه روزانه

نحوه ایجاد عادت مطالعه روزانه و دائمی در سال کنکور عادت مطالعاتی زمانی ایجاد می شود که شما هر روز زمان ثابت و معینی را به درس خواندن اختصاص دهید حتی اگر آنروز میلی به درس خواندن نداشته باشید باید سعی کنید حداقل زمان را برای مطالعه حفظ کنید تا اصل تداوم و استمرار مطالعاتی را در سال کنکور رعایت کنید

نحوه ایجاد عادت مطالعه روزانه و دائمی در سال کنکور

هیچوقت مطالعه یک روز خود را به صفر نرسانید! این مورد توصیه بسیاری از مشاوران تحصیلی و کنکوری می باشد که تاکید می کنند و استمرار مطالعاتی را یکی از صد ها عوامل مهم برای موفقیت در سال کنکور بشمار می آورند تا می توانید به این جمله طلایی پایبند باشید.

 

تاثیر تلفن همراه در عادت های مطالعاتی روزانه

در ابتدا به این بحث مهم که از مسئله های مهم ایجاد حواسپرتی می باشد و مانع ایجاد استمرار مطالعاتی منظم می شود می پردازیم و از جهت علم روانشناسی این مورد را بررسی میکنیم.

هر نوتیفیکیشن (پیام زنگ و….) در تلفن همراه شما در عملکرد ذهنی شما واکنش جنگ و گریز را فعال می کند این واکنش ذهن شما را برای مقابله با استرس یا فرار از آن آماده می کند که همین مورد باعث ایجاد حواسپرتی در عملکرد عادی شما می شود و از بهره وری مطالعاتی شما می کاهد

حال تصور کنید روزانه چندین بار در معرض این استرس کاذب قرار میگیرید…ادامه دار شدن این فرایند باعث کاهش تمرکز و عدم کارکرددرست قسمت های پیشانی مغز شما که مسئول تفکر و… است می شود و در نتیجه مغز عادت می کند که به تمامی حواس پرتی ها واکنش نشان دهد بنابراین برای افزایش کیفیت مطالعه و رسیدن به عادت مطالعاتی مستمر باید مغز را از این حال آماده باش خارج کرد.

 

راهکار دوری از موبایل در ساعات مطالعاتی چیست؟

  • موبایل خود را در تایم های مطالعاتی در حالت پرواز یا سایلنت قرار دهید
  • تایم مشخصی از برنامه خود را به استفاده از موبایل اختصاص دهید
  • موبایل خود را خارج از دید خود قرار دهید
  • لیست کارهایی که قرار است با موبایل انجام دهید یادداشت کنید

 

همچنین سوالات خودتون رو بخش دیدگاه های سایت بپرسید تا مشاوران مجموعه آکامی در سریع ترین زمان پاسخ دهند!

منبع: تیم كنكوري آکامی

برای رزرو مشاوره با مشاوران دانشگاه های فرهنگیان با ما از طریق کانال تلگرام در ارتباط باشید @Acamy_IR

author-avatar

درباره مجموعه مشاوره آکامی

مجموعه آموزشی و مشاوره ای آکامی متشکل از رتبه برتر های کنکور سراسری رشته های مختلف می باشد که با در اختیار قرار دادن تجربیات خود و آموزش های درسی و مطالب مشاوره ای سعی در کمک به دانش آموزان کنکوری و برقراری عدالت آموزشی در کشور می باشد.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *