5 نکته مهم برای عمل کردن به برنامه درسی

5 نکته مهم برای عمل کردن به برنامه درسی چرا نمیتوانیم به برنامه درسی عمل کنیم؟ معمولا در اوایل اجرا برنامه درسی به خصوص برنامه کنکوری نمی توانیم به برنامه درسی پایبند باشیم در این پست از مجموعه مشاوره آکامی راهکار هایی برای کمک به پایبندی به برنامه درسی برای شما خواهیم گفت که می توانید استفاده کنید…

5 نکته مهم برای عمل کردن به برنامه درسی که باید توجه کنید!

سعی کنید این 5 نکته را که برای شما توضیح میدهیم هر روز به آنها عمل کنید و نتیجه خود را برای ما در بخش دیدگاه ها بگویید اگر نمی توانید همه آنها را باهم اجرا کنید می توانید قدم به قدم پیش بروید…

برنامه ریزی 24 ساعته داشته باشید

 اولین گام در برنامه‌ریزی این است که برای 24 ساعت شبانه‌روز برنامه‌ریزی کنید؛ یعنی با خودتان بگویید من از 24 ساعت بین 6 تا 8 ساعت می‌خوابم و در روز، 1 ساعت خواب کوتاهی خواهم داشت. پس بین 15 تا 17 ساعت باقی می‌ماند. از این ساعت‌ها قرار است بنا بر وضعیتی که دارید مثلاً 5 ساعت یا بیش‌تر مطالعه کنید؛  یعنی بین 10 تا 12 ساعت باقی می‌ماند که می‌توانید با خیال آسوده به بقیه‌ی کارهای‌تان بپردازید.

 

برنامه ریزی خود را مکتوب کنید

برنامه‌ریزی باید مکتوب باشد. شب، قبل از خوابیدن، 10 دقیقه را به پر کردن جدول تصمیم‌گیری‌های کوتاه‌مدت روزانه‌ی دفتر برنامه‌ریزی اختصاص دهید و قسمت صبح تا ناهار را برای فردا بنویسید.برنامه خود را به دیوار اتاق مطالعاتی خود یا ابتدای کتاب های درسی و تستی خود بچسبانید تا با دیدن آن انگیزه اجرا داشته باشید.

مطالعه در ساعت های مشخص

خودتان را عادت دهید در ساعات خاصی مطالعه کنید. مثلاً صبح در ساعت خاصی بیدار شوید. در ساعت خاصی صبحانه میل کنید و یک ساعت خاص شروع به مطالعه کنید. این نکته را فراموش نکنید که ذهن انسان‌ها بعد از مدتی به کارهایی که انجام می‌دهند عادت خواهد کرد.

تایم های درسی و استراحت در برنامه

بعد از تمام شدن هر واحد مطالعاتی، آن را در دفتر برنامه‌ریزی یادداشت کنید. نوشتن ساعاتی که مطالعه کرده‌اید به شما انگیزه می‌دهد و شما را نسبت به مطالعه‌ی بیش‌تر و بهتر تشویق خواهد کرد.همچنین ساعت ها و تایم های استراحت را در برنامه درسی خود مکتوب کنید تا برنامه درسی شما در واقعیت قابلیت اجرا داشته باشد…

 

برنامه‌ریزی کردن لذت‌بخش است و انجام دادن آن لذت‌بخش‌تر. سعی کنید هر برنامه ای که دارید به آن پایبند باشید! به امید موفقیت های بیشتر برای همه دانش آموزان… ئهمچنین سوالات خودتون رو بخش دیدگاه های سایت بپرسید تا مشاوران مجموعه آکامی در سریع ترین زمان پاسخ دهند!

منبع: تیم كنكوري آکامی

برای رزرو مشاوره با مشاوران دانشگاه های فرهنگیان با ما از طریق کانال تلگرام در ارتباط باشید @Acamy_IR

author-avatar

درباره مجموعه مشاوره آکامی

مجموعه آموزشی و مشاوره ای آکامی متشکل از رتبه برتر های کنکور سراسری رشته های مختلف می باشد که با در اختیار قرار دادن تجربیات خود و آموزش های درسی و مطالب مشاوره ای سعی در کمک به دانش آموزان کنکوری و برقراری عدالت آموزشی در کشور می باشد.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *